arrowUp

Všeználkova hudební cesta

učebnice a cvičebnice v jednom pro 1. ročník hudební nauky ZUŠ

- Navštivte akreditovaný kurz pro větší jistotu při výuce. Přečtěte si recenze kurzistů.

česká malá

 Co cvičebnice obsahuje?

 - 36 stran A4 plných vědomostí a zábavy

- mnoho cvičení a tréninku not v houslovém i basovém klíči

- velmi jednoduše, stručně, ale efektivně vysvětlenou teorii

- motivaci pro vypracování úkolů v podobě sbírání kamínků pro cestu mezi hmyzem

- obrázky, které významem a logikou propojují cestu k hudebním vědomostem

- lidové písničky včetně koled pro hru na jednooktávovou zvonkohru

- jeden list notového papíru

ukázky

Děti

Recenze

Přichází k nám velmi svébytná a originální učebnice pro 1. roč. HN od hudební skladatelky a pedagožky Marie Sommerové. Sama učí už mnoho let HN a tak své nápady má odzkoušené v praxi. Na trhu už od ní známe velmi povedený pracovní sešit pro PHV. A jako skladatelka velmi pěkně svou novou učebnici okořenila autorskými písněmi s nápaditým rytmem s využitím zvonkohry (Cé dé é, to je zábava!, Intervalová písnička, Bouchnu o stůl a další). A také samozřejmě nezapomíná na náš poklad – lidové písně. Teorie jde tak ruku v ruce s hudební praxí a to hravou formou. I základní hudební pojmy jsou pak propojeny s tolik skloňovaným aktivním poslechem (Tanec kuřátek ve skořápkách nebo Malá noční hudba).

Samotného mě velmi zaujalo, že používá jiný systém počítání notové osnovy a od samotného začátku se děti učí současně oba klíče (G a F klíč). Půltóny jsou vysvětleny pomocí jednoduchého slovního doprovodu na klaviatuře. Děti se už v prvním ročníku naučí používat intervaly pomocí písničky, aniž by věděly, že se naučily další teoretický jev. Dokonce každý interval je připodobněn zvířeti. Využívá grafiky pro hravé ukotvení nově nabyté teoretické zkušenosti. Děti si procvičí rytmus pomocí matematických hlavolamů z not.
Velkým motivačním prvkem pro děti je pak střádání bodů – kamínků.

Tato učebnice v každém případě stojí za to, aby se s ní učitelé HN seznámili.  Rád bych popřál nové učebnici hodně hezkých chvilek s žáky. Sám se těším, až novou učebnici vyzkouším v praxi v novém školním roce.

Vladimír Jopek

 Vladimír Jopek, DiS / učitel HN, akodreonista, lektor ČOS

 

Je to nádherná cvičebnice! Jsem úplně nadšená, tolik kreativity a porozumění a lásky k dětem!

Tahle hudební cvičebnice je skutečně věrná heslu "škola hrou". Děti si kreslí, vybarvují, zpívají autorčiny písničky, vzájemně si dávají hádanky a další hravé úkoly - člověk ani neví, že se učí, a přitom to je v úhrnu pořádná nálož hudebních znalostí a dovedností! Učitelé ocení i přehlednost a systematičnost a jasné zadávání úkolů, děti zase spoustu obrázků.

Děkuju za možnost být u toho.

Simona Racková

Simona Martínková Racková / básnířka, literární kritička, editorka, redaktorka

 

Som veľmi vďačná za príležitosť podieľať sa na preklade učebnice. Vďaka tejto práci som mala možnosť aspoň čiastočne nahliadnuť do praxe a získať novú inšpiráciu, ako môžem vyučovať hudobnú teóriu. Bola to pre mňa nová skúsenosť, v ktorej som mala možnosť spojiť vedomosti z oboch aprobačných predmetov (slovenský jazyk, hudobná výchova), ktoré som si vybrala pre pedagogickú prax.

 Daniela Červená

Daniela Červená / překladatelka učebnice do slovenštiny

 

Na semináři s Marií Sommerovou jsme měli možnost seznámit se s nově vzniklou učebnicí pro první ročník hudební nauky Všeználkova hudební cesta. Učebnice mé kolegy i mě velmi zaujala. Je plná obrázků, tajenek a zajímavých úkolů, hravou cestou vede děti ke znalostem v hudebním světě. Výbornými pomocníky ve zkoumání hudby jsou skvěle zkomponované autorské písně.

Učebnice je hravá, inspirativní a plná nádherné hudby, moc se těším, až ji otestujeme v praxi.

Pavlína Zámečníková

Pavlína Zámečníková, ředitelka ZUŠ Kuřim

 145 Kč/kus

Objednávka minimálně 6 kusů

Objednávejte na info@hudebnivseznalek.cz /připište fakturační údaje, IČ, mobilní kontakt pro doručení zásilky/

 

slovenská učebnice/cvičebnice

 sl tituka

6 euro/kus

Objednávka minimálně 6 kusů

Objednávejte na info@hudebnivseznalek.cz /připište fakturační údaje, IČ, mobilní kontakt pro doručení zásilky/